Navigation Menu+

ده نکته دیگر در عکاسی از مواد غذایی

Posted on Dec 7, 2012 by in Blog | 0 comments

f16

این پست دنباله پست اخیرِ ده نکته برای عکاسیِ دهان آب انداز از غذاها است. قبل از خواندن  ادامه این مقاله ابتدا مقاله اصلی را ببینید.

اگر یک چیز وجود داشته باشد که مردم بیشتر از خوردن غذایشان به آن علاقه داشته باشند، گرفتن عکس از آن است. چه این عکس با یک دوربین اتوماتیک گرفته شده باشد و چه یک عکس عالی باشد که استادانه نورپردازی شده، ما فقط دوست داریم عکسهای غذاها را نگاه کنیم. اینها چند نکته هستند که من آنها را وقتیکه عکسهای غذاهای خودم را خلق میکردم مفید یافتم:

1) با افراد با تجربه کار کنید

هر چقدر که میتوانید، خودتان را از استعدادهای سرآشپزهای ماهر، دوستانی در مدارس آشپزی، یک طراح غذای شوکه کننده یا بهترین پدر باربکیویی که میشناسید بهره مند کنید. انسانهایی که میدانند چگونه آشپزی کنند و غذا را به خوبی به نمایش بگذارند در بازیتان شما را یاری خواهند نمود. در عکاسی از مواد غذایی فقط غذای با مزه عالی مطرح نیست، بلکه اجزاء کوچک بوجود آورنده در پس پرده هر ظرف نیز مطرح اند که کمک میکنند به غذا از نظر ظاهری لذتی چشم نواز و ساده یا فوق العاده خوشمزه بدهند. هیچ کدام از این آدمها را نمیشناسید یا نمیتوانید پیدا کنید؟ نگرانی وجود ندارد. خودتان را به یک شام زودهنگام (قبل از اینکه جمعیت زیادی از راه برسد و خورشید ناپدید شود) در یک رستوران محلی زیبا مهمان کنید و سعی کنید یک جا در کنار پنجره یا در محوطه باز، یک میز سایه دار بگیرید. هر نوع کمرویی را برای 15 دقیقه کنار بگذارید و چند غذای رنگی یا غذایی که به خوبی تبلیغ شده را سفارش دهید و شروع به عکاسی کنید. هی، شما باید از یک جایی شروع کنید!

2)  از بالا عکس بگیرید

این برای تمام غذاها کاربردی نخواهد بود، ولی عکاسی کردن از بالا مستقیما به سمت پایین میتواند چند عکس زیبای درخور توجه را به وجود آورد. شما از یک پنجره باز دید بهتری از مسیر نوری که به غذا برخورد کرده و آنرا روشن میکند به دست خواهید آورد، این نور کنتراستهای جالب توجه و گاهی اوقات کمی سایه مرموز را میتواند ایجاد کند. سعی کنید خیلی عریض عکاسی نکنید (غذای خمیده همیشه خیلی عالی به نظر نمی آید) و اگر لازم بود روی صندلی بایستید. حتی بهتر از آن، اگر شما این کار را مجددا در خانه تکرار میکنید، یک رومیزی روی زمین پهن کنید و اگر سه پایه با سر توپی شکل دارید، آنرا برای پایداری بیشتر و گرفتن مستقیم عکس به سمت پایین سوار کنید.

 

3) کمی بالاتر از سطح چشمان در حالت نشسته، عکس بگیرید

من این زاویه خاص را در تمام اوقات وقتی میخواهم چشم را از مرکز یک تصویر به سمت بیرون هدایت کنم استفاده میکنم. برای میزهایی که به طور کامل چیده شده اند، چندین بشقاب یا یک ماده اولیه محو در پس زمینه عالی کار میکند. کلید موفقیت آن است که فقط بالای سطح نشستن را در نظر بگیرید طوریکه بتوانید در حالیکه فضای منفی موجود در پس زمینه را به حداقل میرسانید تمام صحنه را در کادر بگیرید.

 

4) کادر را پر کنید

خلق اثر یک میز پر از غذا و استفاده کردن از تمام فضا در کادر، محیط زیبایی را به نمایش میگذارد. این صحنه به چشمها چیزهای زیادی را برای مجذوب شدن میدهد. فقط سعی کنید یکی از بشقابها را سوژه واضح کادر کنید. شما حتی میتوانید فضاهایی را در بشقابها یا دور آنها باقی بگذارید به شرطی که سعی کنید فضا را به طریقی که باعث شود عکس احساس پر بودن را القا کند مورد استفاده قرار دهید.

5) همه چیز را جمع کنید و به دنبال  مینیمالیسم بروید

از طرفی دیگر، چیزی وجود دارد که باید برای بخش بزرگی از فضای منفی گفته شود. در عکاسی خبری یا تبلیغاتی فضای زیادی را برای کپی کردن باقی میگذارند، و واقعا چشم را در جاییکه شما میخواهید متمرکز شود دقیق میکنند. به دنبال زاویه ای بگردید که باعث نشود احساس کنید که لوازم بیشتری در کادر لازم دارید. این میتواند برای استاد شدن مهارت آمیز باشد، ولی تعداد زیادی عکس در زوایای متفاوت برای ایجاد احساس در عکستان بگیرید.

 

6) از بالا روی سوژه عمیق شوید

از آنجاییکه قاعده سریع و سختی نیست، من از این قاعده بیشتر خوشم می آید که تا جاییکه امکان دارد وقتی از بالا نگاه میکنیم عمیق عکس بگیریم، و وقتی که در زاویه پایینتری هستیم نسبتا کم عمق. عمیق عکاسی کردن از بالا به شما این امکان را میدهد که تمام سطح میز را در فوکوس بگیرید به جای اینکه فقط بالای یک یا دو ظرف را عکاسی کنید. اما، یک ارتفاع کم عمق هم میتواند خوب کار کند، به شرطی که سوژه اصلی تان را  در فوکوس به دست آورید ( معمولا بالاترین نقطه آن). هیچ چیز بدتر از این نیست که فکر کنید که عکسی خارق العاده از یک ظرف پاستا از بالا گرفته اید، و بعدا در مانیتور بفهمید که پایین کاسه و یک سطح صاف از ظرف جاییکه چشم شما بیشتر به سمت آن کشیده میشود را در فوکوس گرفته اید.

7) از ارتفاع کم عمق پایین عکس بگیرید

وقتی در زاویه پایینتری هستید، کمک میکند که با دیافراگمهای کم عمق عکس بگیرید و سوژه اتان را واقعا از پس زمینه جدا کنید. این همچنین به شما اجازه میدهد که یک محو شدگی دورشونده دلنشین، از سوژه غذای اصلی ایجاد کنید. این قاعده مخصوصا در غذایی که دارای چندین جزء در یک ردیف است به خوبی کار میکند – مثل حلزونهایی که در عکس مقابل آمده. من یک لنز درجه یک مثل لنز 50 میلیمتری را برای این کار پیشنهاد میکنم. عکاسی را در دیافراگم های کم عمق متفاوت انجام دهید تا وقتی که یک پس زمینه بلوری خوب را به دست آورید، در حالیکه کماکان به اندازه کافی از مقدار غذا را در فوکوس نگه داشت اید.

8) غذا را در مراحل خورده شدن نشان دهید

خورده های پراکنده شده دور یک ظرفِ پای نیمخورده یک جذبه فریبندهٴ به خصوص را ایجاد میکند. غذا برای خورده شدن است، و ما همگی دوست داریم ذرات و تکه های غذاهایی که جدا شده را ببینیم – منظره ای که هر کسی از آن لذت میبرد. پس بعد از گرفتن چند عکس از ظرفی که بی نقص آماده شده استراحت کنید و شروع به خوردن کنید! سپس، به کادر خود استراحت دهید و چند تکه غذای خورده شده و پراکنده شده در اطراف را نشان دهید، یک دستمال سفره پارچه ای چروک شده در کناره فریم، یک بسته شکر باز و اسپرسوی نیمخورده – شما لُب کلام را عکاسی کرده اید.

9)  اجزاء و غذا را در حالیکه آماده میشود نشان دهید

اگر اجازه ورود به آشپزخانه یک رستوران را دارید – یا میخواهید اپیزود آشپزی مارتا استوارت خودتان را در خانه تان بگیرید – نشان دادن اجزائی که برای ایجاد یک غذا در کنار یکدیگر جمع میشوند، غذا وقتی که دارد پخته میشود، یا سرآشپزهایی که در حال پختن آن هستند، راهی فوق العاده برای اضافه کردن داستان به عکاسی از غذاهایتان است. هر کسی کنجکاو است که بداند چگونه یک غذا ساخته میشود یا چه اجزاء خاصی در داخل آن به کار میروند. کسانی که غذای ما را میپزند معمولا میتوانند به همان اندازه (غذا) مهم باشند. محبوبیت سرآشپزهای تلویزیون را به یاد بیاورید.

10) یاد بگیرید با نور پنجره کار کنید

راههای فراوان متفاوتی برای نورپردازی غذا وجود دارند، اما تعداد بسیار زیادی از عکاسان مجلات و مواد غذایی نور پنجره را مورد توجه زیاد قرار میدهند. شما میتوانید کنتراستهای خیلی خوشایند، که با مقواهای سفید ایجاد شده اند ، نور پس زمینه برای اثر محو شدگی دور و خیلی چیزهای دیگر ایجاد کنید. عموما، این نور به غذا یک حس خیلی زمینی و خوش مزاج  میدهد. ظرفی را روی یک میز گرد بگذارید با پنجره ای در یک مسیر و از آن از هر 15 درجه عکس جدیدی بگیرید. شما خواهید دید که نور چگونه ظرف را در زوایای متنوع تحت تاثیر قرار میدهد و میتوانید چند عکس را که واقعا از آن لذت میبرید عکاسی کنید.

برگرفته از Digital photography school

گردآوری و ترجمه: غزال مانی

 

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>