Navigation Menu+

یازده زاویه فوق العاده برای عکاسی از مواد غذایی

Posted on Dec 9, 2012 by in Blog | 0 comments

f21

انتخاب بهترین زاویه، وقتی از غذا عکس میگیریم، از یک مشاهده خوب و یک احساس درونی می آید. قبل از اینکه عکس خود را بسازید، سعی کنید که به تفکر بصری وارد شوید، به آرامی دور سوژه تان حرکت کنید و به سادگی با چشمان تان مشاهده کنید. فقط در نظر داشته باشید که این تفکر نمیتواند مدت زمان طولانی باقی بماند، زیرا شما میدانید که غذایی که تازه آماده شده برای بیشتر از چند دقیقه با “ظاهر تازه”  باقی نخواهد ماند.

عکاسی از مواد غذایی خیلی شبیه به عکاسی از انسانها است با این حس مشترک که هر فردی دارای زیبایی خاص خودش است. گوناگونی غذاها را در نظر بگیرید، پختن و استایلهای مختلف نمایش، نتایج نهایی بی انتها هستند. این ردیف از سوژه های منحصر به فرد، شانس انتخابهای نامحدود برای زاویه دوربین را به وجود می آورند.

بهترین زاویه کدام است؟ اینها 10 زاویه برتر من برای عکاسی از مواد غذایی هستند:

 

زاویه شماره 1. سر در حالت ذِن:

دوربین به طور کامل روی سوژه متمرکز است. این یک دید و احساسِ همزمانِ خیلی تمیز را ایجاد کرده است. نکته: وسایل صحنه را در حد مینیموم نگه دارید.

زاویه شماره 2. از بالا:

دوربین مستقیما بالای سوژه قرار داده شده و به طور کامل متمرکز شده است. این زاویه نمای یک نقاشی، بسیار معاصر را ایجاد میکند.

زاویه شماره 3. گمشده در فضا:

برای این عکس، غذا مستقیما روی سطح پِلِکسی گِلاس سفید قرار داده شد، یک سافت باکس زیر پِلِکسی قرار گرفت. این کار یک محیط یکپارچه و بدون سایه را ایجاد کرد. وقتی شما یک نقطه مرجع ندارید(نه خط افق، نه بشقاب، نه احساس وجود محیط) شما میتوانید از غیر عادی ترین زاویه ها عکس بگیرید.

زاویه شماره 4. کج شده به سمت غذا:

دوربین به سمت راست کج شده، بنابراین سوژه در خلاف جهت عقربه های ساعت کج شده و غذا به شما خوشامد میگوید، تماشاچی را به رها شدن در تصویر تحریک میکند.

زاویه شماره 5. کج شده به سمت دور:

دوربین به سمت چپ کج شده، بنابراین سوژه در جهت عقربه های ساعت کج شده، از سمت شما به سمت دور کشیده میشود، بیننده را با میل به دنبال کردن درگیر میکند.

زاویه شماره 6. نمای نزدیک و اختصاصی:

از نزدیک شدن به سوژه هایتان نترسید. گازتان نمیگیرند. یا میگیرند؟ وقتی در حال عکاسی نمای نزدیک هستید، نقطه مرجع اهمیتش را از دست میدهد، بنابراین هر گونه زاویه دوربین یک تصویر اشتها آور را ایجاد خواهد کرد، یا نخواهد کرد؟

زاویه شماره 7. از بالا با پرسپکتیو:

دوربین در بالا و جلوی سوژه قرار گرفته، سپس دوربین به سمت بالا کج میشود تا زمانیکه سوژه کادر را پر کند. عکس ترکیب گرافیکی دینامیک را حفظ خواهد کرد که چشم را با کاوش کردن تصویر از پیش زمینه تا پس زمینه در گیر خواهد نمود.

زاویه شماره 8. مورب:

دوربین تان را بچرخانید طوریکه سوژه از یک گوشه شروع شده و در گوشه مخالف به پایان برسد، نما فضا را به شکل مورب میشکند.

زاویه شماره 9. با توجه به خط:

وقتی از داخل یک نمایاب نگاه میکنید لبه کادر را با هر خطی که در سوژه تان میبینید همتراز کنید. در این مورد من همترازی سه خط موازی را انتخاب کردم (لبه های سمت چپ و راست اسلایس کیک). بنابراین من دوربین را چرخاندم تا وقتیکه این سه خط با لبه عمودی کادر موازی شدند. این کار یک ترکیب بسیار شگفت آور و غیرعادی را ایجاد کرد، اهمیتی بی نظیر به این اسلایس از یک چیز کیک معمولی میدهد.

زاویه شماره 10. کج شدن ملایم:

دوربین فقط کمی به سمت چپ کج شد. چرا؟ زیرا مغز انسان دوست دارد اشیاء را بر اساس قسمتهایشان کاوش کند. اگر دوربین تراز شده بود، شکاف مثلثی میانی یک خط افقی را ایجاد میکرد که ترکیب را به دو قسمت تقسیم می نمود و چشم را مجبور میکرد که از مرکز به بیرون منحرف شود. اما در این مورد، من میخواستم که چشم آزادانه از میان کل تصویر گردش کند در حالیکه فقط درنقطه کانونی متوقف میشود. پس “کج شدن ملایم” مشکل را حل کرد.

نتیجه گیری:

سعی کنید قانون یک سوم و هر چیزی که تا کنون یاد گرفته اید را فراموش کنید، فقط دور سوژه تان بچرخید و واقعا سعی کنید که آنرا ببینید و وقتی آنرا دیدید، دوربین را جلوی چشمتان بیاورید و شروع به عکاسی کنید. ذهن خود را پاک نگه دارید، به هیچ چیز فکر نکنید. وقتی یک احساس گرم وارد دل شما شد و به قفسه سینه تان گسترش پیدا کرد، فقط دگمه شاتر را فشار دهید.

زاویه شماره 11: آیا میتوانید یک عکس با بهترین زاویه خودتان را پست کنید؟

برگرفته از Digital Photography School

گردآوری و ترجمه: غزال مانی

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>