Navigation Menu+

طراحی کاملا ساده ظاهر غذا که هرکسی میتواند انجام دهد

Posted on Jan 2, 2013 by in Blog | 0 comments

f39

طراحی ظاهر غذا مهمترین قسمت عکاسی از مواد غذایی است. همچنین طراحی ظاهر غذا مخصوصا برای کسی که تجربه زیادی در طراحی ندارد، چالش برانگیزترین است. بیشتر بخوانید تا یاد بگیرید چگونه هر کسی میتواند عکسهای غذاها را با طراحی ظاهری ساده غذا زیبا کند.

عکس غذای شماره 1

به عکس غذای زیر نگاه کنید. درباره آن چه فکری میکنید؟ چه چیزی در آن گم شده است؟ به طور کلی، درباره پس زمینه چه فکری میکنید؟ مجددا به عکس نگاه کنید و عکس را بخوانید.

f40

اولین عکس

برای یک لحظه اینجا توقف کنید و عکس بالا را تحلیل کنید. قبل از اینکه به پاراگراف بعدی بروید، عکس بالا را مشاهده کرده و بخوانید. آنرا تحلیل کنید. نقات قوت کدامها هستند و چه چیزی در آن گم شده است؟

این عکس از عمق میدان استفاده کرده است. هر چیز دیگر در عکس خارج از فوکوس است و این دلیل اینستکه توجه را به کاسه سمت راستی جلب میکند.

اضافه کردن ادویه جات به این عکسِ غذا

عکس زیر را نگاه کنید. اجازه دهید ساده ترین مغزها/ ادویه جات را که در این غذا استفاده شده اند اضافه کنیم. به خاطر سادگی، من به این، طراحی ظاهر غذا میگویم. در معنای واقعی این بیشتر جهت دهی هنری است تا طراحی ظاهر.

f41

اضافه کردن ادویه جات

در عکس بالا، ما فقط تعدادی بادام، پسته و چند هل را روی پارچه  پاشیدیم. میبینید که چگونه یک طراحی غذای ساده میتواند تاثیر زیادی به عکستان اضافه کند؟

اما صبر کنید، این آن چیزی نیست که میخواهیم. ما نیاز داریم که یک کار دیگر هم انجام دهیم تا یک عکس خیلی بهتر ایجاد کنیم.

چه چیزی در اینجا متفاوت است؟

حالا، عکس بعدی را مشاهده کنید. آیا تفاوت چندانی با عکس قبلی میبینید؟ کمی نزدیکتر نگاه کنید. میتوانید ببینید که چه طور ادویه جات پاشیده شده در عکس بالا پخش شده اند؟ گوشه بالای سمت راست در عکس قبلی را مشاهده کنید. آن فضای خالی را میبینید؟ آن عدم تعادل را در فریم ایجاد میکند.

f42

طراحی متعادل شده

چگونه میتوانید ظاهرغذایتان را طراحی کنید

برای طراحی خیلی ابتدایی ِ ظاهرغذا، شما میتوانید مواد اولیه خام یا ادویه جاتی را که در غذا استفاده شده اند اضافه کنید و همانطور که موافق خواهید بود، عکس بهتری را خلق کنید.

برگرفته از: learn food photography

گردآوری و ترجمه: غزال مانی

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>