Navigation Menu+

چطور یک عکس خیره کننده بسازیم – 4 اصل بنیادی

Posted on Feb 24, 2013 by in Blog | 0 comments

f59

بسیاری از مردم میتوانند عکس بگیرند، اما مساله واقعی ساختن یک عکس است. مهارت واقعی در ساختن یک عکس نهفته است نه در گرفتن آن. یک کلیک اینجا و یک کلیک آنجا ضامن شما به عنوان یک عکاس بزرگ نخواهد بود. در حالیکه منابع خواندنی بسیار زیادی به شکل آنلاین و چاپی درباره گرفتن عکسهای خارق العاده وجود دارند، این پست به وضوح درباره اینکه چه طور یک عکس خارق العاده را بسازیم صحبت میکند. قبل از اینکه یک عکاس مواد غذایی خوب باشید،  ارزش این را دارد که به مطلب “چگونه یک عکس خارق العاده بسازید” نگاهی بیاندازید. قسمت اعظم بحث روی عکاسی مواد غذایی متمرکز شده است.

خُب، یک عکس خارق العاده چیست؟

یک عکس خارق العاده چیزی است که توجه را جلب کرده و آنرا نگه میدارد و در شما احساسات را ایجاد میکند. این احساس به شما اجازه نمیدهد که از آن عکس چشم بردارید و باعث خواهد شد که شما به آن تقویت کننده بصری بیشتر متمایل شوید.

عده ای یک عکس خارق العاده را به عنوان چیزی تعریف کرده اند که به نظر بسیار جذاب است در یک سایز بندانگشتی و وقتی که بزرگ میشود شما نمیتوانید چشمانتان را از آن بردارید.

4 اصل بنیادی از یک عکس خارق العاده

یک عکس خارق العاده یک شاهکار است. این عکس فقط بعد از قرار دادن کمی فکر در آن درست شده است. برخلاف یک عکس اتفاقی، جنبه های مختلف یک سوژه به دقت در نظر گرفته شده اند و سپس عکس با فکر درست شده است. در ادامه، مبانی اصولی که باید برای درست کردن یک عکس خارق العاده در نظر گرفته شوند توضیح داده شده. اینها فقط 4 اصل هستند و به هیچ عنوان نمایانگر تمام اصول مورد نیاز برای ایجاد یک عکس خارق العاده نمی باشند.

1. ترکیب بندی از روی فکر

 f60

ترکیب بندی در یک عکس با اینکه چگونه سوژه و اشیاء احاطه کننده آن در یک فریم عکاسی قرار داده شده اند تعریف میشود. ترکیب بندی جنبه ای پیچیده از یک عکس خوب است. در عکاسی از مواد غذایی، ترکیب بندی فقط قرار دادن غذا یا نوشیدنی در کادر نیست، بلکه طراحی ظاهر غذا هم میباشد.

2. نورپردازی فراوان

 f61

همانطور که رنگهای روغنی برای نقاشی رنگ و روغن به کار میروند، نور هم برای عکس به کار میرود. اگر هیچ نوری نباشد میتواند هیچ عکسی هم وجود نداشته باشد. بعضی از شما ممکن است بگویید، ” من عکسها را درشب میگیرم در حالیکه هیچ نوری وجود ندارد”. خوب، شب به معنای نبودن نور نیست، فقط به معنی، نور کم است. میزان معینی از نور برای ایجاد عکسهای خارق العاده مورد نیاز است. وقتی نور کم است و اکسپوژر درست نیست، قسمتهای آندِر اِکسپوز شده عکس تیره تر میشوند. درک عمومی اینستکه عکس غذایی که سیاه یا تیره است و به درستی نورپردازی نشده، علاقه مخاطب را از بین میبرد.

3. رنگهای پرطراوت

 f62

رنگ جنبه مهمی از یک عکس خارق العاده است. در عکاسی از مواد غذایی، رنگهای پر طراوت توجه را جلب میکنند. عکسی از توت فرنگی قرمز رنگ براق که کمی با شکلات پوشیده شده است برای مشاهده کنندگان دهان آب انداز خواهد بود. با این وجود، همچنین مهم است که رنگها درست انتخاب شوند. غذایی که به رنگ طبیعی خودش نباشد کمتر اشتها آور میشود. در زندگی واقعی یک توت فرنگی که کمی آبی باشد دیگر به اندازه توت فرنگی قرمز اشتها آور نیست.

4. شفافیت هدایت شده

 f63

شفافیت (تیزی) یک عکس با فوکوس کردن صحیح روی سوژه به دست می آید. یک عکس خیره کننده دارای یک یا تعداد بیشتری ناحیه است که کاملا روی آنها فوکوس شده است. حال، میتواند به طور عمدی نواحی خارج از فوکوس باشد یا کل عکس دارای فوکوس نرم باشد، ولی این کار (فوکوس نرم) معمولا در عکاسی از مواد غذایی انجام نمیگیرد. عموما، هرچه عکس تیزتر باشد خیره کننده تر است. پس زمینه بلوری شده یا خارج از فوکوس با سوژه ها یا نواحیی که کاملا روی آنها فوکوس شده است باعث میشود تصویر برجسته شده و عکس را خیره کننده بسازد.

برگرفته از: Learn Food Photography

گردآوری و ترجمه: غزال مانی

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>